img
Haberler

Bizden Haberler

img
Nakliyat Sigortası Hakkında Merak Ettikleriniz
Yük sigortası olarak da bilinen nakliyat sigortası, ticaret ile uğraşan ve hem yurt içi hem de yurt dışı taşımacılık faaliyetlerine ihtiyaç duyan kuruluşları ilgilendiren önemli bir konu. Bu blog yazımızda, genel bilgilendirme amacıyla, yük sigortasından ve neleri kapsadığından kısaca bahsettik… İşte nakliyat sigortası hakkında merak ettikleriniz:
img
Havayolu Yük Taşımacılığında Yük Yüklemesi Nasıl Yapılır?
Uzun mesafeler arası hızlı ve güvenli yük transferi imkânı sunmasıyla havayolu taşımacılığı, günümüzde sıklıkla tercih edilen taşımacılık yöntemleri arasında yer alıyor. Bu blog yazımızda, havayolu yük taşımacılığında nasıl yükleme yapıldığından, bu yöntem ile hangi yüklerin gönderilebileceğinden kısaca bahsettik.
img
Lojistikte Yük İstifleme Hakkında Merak Ettikleriniz
Lojistikte Yük istifleme, lojistikte önemli bir konu… Bu konuyla alakalı güvenli istiflemenin nasıl yapılacağı, hangi yüklerin istiflenip hangilerinin istiflenemeyeceği, ve bu farklı tip yükler arasında fiyat farkının olup olmadığı gibi merak edilen pek çok detay mevcut. Siz de istifleme ile alakalı bunlar gibi konuları merak ediyorsanız, ihtiyacınız olan tüm bilgileri yazının geri kalanında bulabilirsiniz.
img
Gümrük Hatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Dış ticaret faaliyetleri kapsamında, ülkeye giriş yapacak/ülkeden çıkış yapacak mallarının gümrükte gerekli işlemlerinin yapılması için, gümrük yetkililerinin ilgili mallar ve yapılan dış ticaret işlemi hakkında bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu işlem, gümrük beyanı olarak bilinir.
img
Parsiyel Yük Gönderimi Nasıl Yapılır? Avantajları Nedir?
Yüklerini bir noktadan diğerine göndermek isteyen firmaların önünde, temel olarak komple yük taşımacılığı ve parsiyel taşımacılık olarak iki alternatif bulunmaktadır. Bu yazımızda, ekonomik bir yöntem olarak ön plana çıkan parsiyel taşımacılığın nasıl yapıldığından ve avantajlarından kısaca bahsedeceğiz.
img
Gemi Taşımacılığı Türleri Nelerdir?
Neden Deniz Yolu Taşımacılığı? başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi, deniz yolu, ürünleri bir noktadan diğerine taşımak isteyenler için tarih boyunca her zaman en çok tercih edilen yöntemlerden biri oldu. Düşük maliyet, güvenli taşıma, çevre dostu lojistik gibi avantajlarıyla günümüzde de en çok tercih edilen taşımacılık yöntemi olan gemi taşımacılığı, taşınacak yük ve taşıyacak gemi türlerine göre çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Bu yazımızda, bu konu hakkında genel bilgi vermek amacıyla, belli başlı gemi taşımacılığı türlerine kısaca değineceğiz.