img
Haberler

Bizden Haberler

img

Parsiyel Yük Gönderimi Nasıl Yapılır? Avantajları Nedir?

Gönderilecek yükün taşımacılıkta kullanılan standart konteynerlerin tamamını doldurmaması halinde, ya da yükün beklemeden hazır olur olmaz gönderilmesi gerektiği durumlarda tercih edilen bir yöntem olan parsiyel taşımacılık, basit bir şekilde birden fazla firmanın yükünün bir arada taşınması olarak tanımlanabilir. LCL (Less Container Load) ismi ile de bilinen bu yöntem; deniz yolu, kara yolu, hava yolu ve demir yolu üzerinden yapılabilir. Kısacası bu yöntemde aynı ülkede faaliyet gösteren tedarikçilerin malları bir araya toplanır, ve çeşitli alıcılara ulaştırılmak üzere bir arada, aynı konteynerlerde yola çıkarılır.

Parsiyel Taşımacılığın Avantajları Nelerdir?

Parsiyel yük gönderiminin sunduğu avantajlar arasından öne çıkanları şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Maliyet- Parsiyel yük taşımacılığı, maliyet açısından komple taşımacılığa kıyasla daha uygundur.
  • Esneklik- Parsiyel taşımacılıkta yükün hacmine uygun özel çözümler sunulabilir.
  • Zamandan tasarruf – Taşınacak olan yük belli bir güzergahta teslim bekleyen pek çok alıcının yükleriyle bir arada olacağından, parsiyel taşımacılık zamandan da tasarruf sağlayacaktır.

Parsiyel Yük Gönderiminde Lojistik Merkezi Farkını Deneyimleyin!

Siz de parsiyel yük gönderimi hizmetlerinden yararlanmak, ürünlerinizi dünyanın dört bir ucuna güvenli bir şekilde avantajlı fiyatlarla göndermek istiyorsanız, Lojistik Merkezi dijital platformu Parsiyel Yük Gönderimi hizmetini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.